Gra Piggy Pop – Nie Pękaj Prosiaczku

Witam was serdecznie!
Dzisiaj gra w karmienie świnki – Piggy Pop – Nie pękaj prosiaczku. Jest to zabawna gra dla całej rodziny. Zabawa polega na tym, że gracze rzucają naprzemiennie kostką i karmią łakomą świnkę hamburgerami. Świnka będzie jadła a jej brzuszek rósł coraz bardziej aż pęknie jej ubranie! – wtedy gra się kończy. Gra jest od 4 roku życia i może w nią grać 2-8 graczy.

Tę zabawną grę możecie zobaczyć na filmie:

Zasady gry w Piggy Pop

  1. Najpierw przekręcamy ogon prosiaczka, aby z brzucha zeszło powietrze oraz wyjmujemy hamburgery, które wcześniej zjadł.
  2. Gdy brzuszek prosiaczka jest płaski – zapinamy pasek jego fartucha.
  3. Składamy rączki prosiaczka do dołu.
  4. Gracze naprzemiennie rzucają kostką a następnie wybierają hamburgery zgodnie z tym co wypadnie na kostce.
  5. Każdy hamburger ma cyfrę z tyłu. Karmimy hamburgerem prosiaczka i naciskamy jego głowę tyle razy ile wskazuje liczba na hamburgerze.
  6. Gracze naprzemiennie karmią prosiaczka do momentu, gdy brzuszek urośnie do takich rozmiarów, że jego pasek pęknie.

(Na kostce jest też znak X – przekreślony hamburger – gracz który go wylosuje traci swoją kolejkę. Jest też kolorowy hamburger, jeżeli go wylosujemy oznacza to, że możemy wybrać dowolny kolor.)

Jak działa gra Prosiaczku nie Pękaj

W brzuszku prosiaczka jest balon a w jego głowie ukryta jest pompka. Kiedy naciskamy głowę prosiaczka balon w brzuchu nabiera powietrza i brzuch coraz bardziej rośnie. Wreszcie jest tak duży, że spowoduje pęknięcie paska prosiaczka i uniesienie jego rąk w górę. Hamburgery, które mu dajemy wpadają do innej komory – wyjmujemy je po skończonej grze.

Gra w prosiaczka Piggy Pop – Dodatkowe Porady

Warto dodać, że naciskanie głowy prosiaczka wymaga trochę siły. Mniejszym dzieciom pompowanie brzuszka prosiaczka może sprawić trudności. Z tego powodu zalecamy przestrzegać limitu wiekowego (od 4 lat).

 

8.6

Atrakcyjność

10.0/10

Jakość

9.0/10

Cena

5.5/10

Długość Zabawy

10.0/10

Mocne Strony

  • Bardzo atrakcyjna
  • Dobre wykonanie

Słabe Strony

  • Trzeba mocno naciskać głowę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *